R e k l a m a

Burmistrz Wielunia spotkał się z Jarosławem Gowinem. Tematem m.in. krytyczne opinie po rozdaniu rządowych funduszy

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa spotkał się 16 kwietnia z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Tematem rozmowy miały być m.in. krytyczne wypowiedzi burmistrza w sprawie rozdania pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

O sprawę spotkania z Jarosławem Gowinem zapytał burmistrza podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Radosław Buda. Paweł Okrasa przyznał, że został zaproszony przez Gowina w związku z jego krytyczną uwagą dotyczącą pominięcia gminy Wieluń w drugim rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wieluński magistrat wnioskował wówczas o środki na przedłużenie ulicy Popiełuszki oraz budowę basenu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pan premier zaprosił mnie, żeby o tym porozmawiać, skąd się bierze to moje krytyczne stanowisko. Ja oczywiście te wszystkie argumenty przekazałem. Pan premier obiecał, że przy następnym rozdaniu sam się tym tematem zajmie i sprawdzi, dlaczego gmina Wieluń nie jest uwzględniana w rozdysponowywaniu środków publicznych – relacjonował burmistrz Paweł Okrasa. Jak dodał, zaprosił też Jarosława Gowina do Wielunia na obchody kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Zostało to przyjęte z zadowoleniem – podkreślał Paweł Okrasa. – Uzgodniliśmy, że podczas tej wizyty pan premier odwiedzi nasze wieluńskie zakłady pracy. Pan premier wyraził duże zainteresowanie wsparciem dla naszych przedsiębiorstw w ramach Krajowego Planu Odbudowy, w ramach środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To było bardzo owocne, merytoryczne spotkanie – przekonywał włodarz Wielunia.

Paweł Okrasa przyznał, że sporo się spodziewa po tym spotkaniu. Wymienił się też z Jarosławem Gowinem prywatnymi numerami telefonów.

– Myślę, że to ułatwi wiele spraw, nie tylko dla gminy, ale też dla przedsiębiorców z naszej gminy. Bo wiemy, że pan premier Gowin jest ministrem odpowiedzialnym za gospodarkę i rozwój, co w naszym przypadku jest niezwykle istotne i pożądane – wyjaśniał burmistrz Okrasa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx