R e k l a m a

Majówka 2021. Policja zaczyna dzisiaj wzmożone kontrole w związku z długim weekendem

R e k l a m a

Przed nami majówka. Już od dzisiaj na drogach całego kraju policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Nie inaczej jest w naszym regionie.

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2021 r. na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, podczas kontroli funkcjonariusze zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna prędkość lub niedostosowana jej do warunków panujących na drodze oraz brawura – przypominają policjanci.

W ubiegłym roku, w okresie tych czterech newralgicznych dni na terenie województwa łódzkiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których rannych zostało 25 osób, a 2 poniosły śmierć. Jednocześnie w tym czasie mundurowi wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

Warto też przypomnieć, że podczas długiego majowego weekendu będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 30 kwietnia (piątek) – od godz. 18:00 do 22:00
  • 1 maja (sobota) – od godz. 8:00 do 22:00
  • 2 maja (niedziela) – od godz. 18:00 do 22:00
  • 3 maja (poniedziałek) – od godz. 8:00 do 22:00
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx