R e k l a m a

Podpalacze auta zatrzymani przez wieluńskich policjantów

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie auta. Do zdarzenia doszło na osiedlu mieszkaniowym w Gaszynie. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia przez podpalenie, a jeden z nich odpowie też za groźby karalne.

W nocy z wtorku na środę (27 – 28 kwietnia 2021 roku) tuż przed północą wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze pojazdu. Do zdarzenia miało dojść na terenie osiedla mieszkaniowego w Gaszynie, gdzie stało zaparkowane audi A4.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Palące się auto zostało ugaszone jeszcze przed przybyciem służb. W wyniku pożaru spaleniu uległa tylna część pojazdu. Straty poniesione przez właścicielkę zostały wycenione na 2500 złotych – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Ustalono, że najprawdopodobniej doszło do celowego podłożenia ognia.

– Podejrzenia o ten czyn padły na dwóch sąsiadów 30-letniej pokrzywdzonej, z którymi była skonfliktowana. Jeden z nich ponadto groził pozbawieniem życia kobiecie i jej partnerowi – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela.

W czwartek, 29 kwietnia 2021 roku, obaj mężczyźni w wieku 35 i 45 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia doprowadzono ich do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia poprzez podpalenie. 45-latek odpowie dodatkowo również za kierowanie gróźb karalnych wobec 30-latki i jej partnera.

– Prokurator zastosowała wobec nich dozór policyjny, a wobec 45-latka dodatkowo zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx