R e k l a m a

Nietrzeźwy 26-latek na ul. Sieradzkiej w Wieluniu najechał na tył innego auta

R e k l a m a

2,3 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek, który najechał na tył innego samochodu na ul. Sieradzkiej w Wieluniu. Jakby tego było mało, mężczyzna miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę 2 maja 2021 roku na ul. Sieradzkiej w Wieluniu 26-letni kierowca osobowego renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki kia i najechał na jego tył. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Kiedy jednak policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, wyszło na jaw, że w chwili zdarzenia miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje starszy aspirant Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, 26-latek został natychmiast zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela.

Bilans majowego weekendu

W trakcie długiego majowego weekendu policjanci prowadzili kontrole na drogach powiatu wieluńskiego. Mundurowi w tym czasie skontrolowali trzeźwość 115 kierujących i zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów. Ponadto 5 kierowców zostało ukaranych mandatami za brak uprawnień do kierowania. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pojazdy znajdując się pod wypływem alkoholu, a także 8 nietrzeźwych rowerzystów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx