R e k l a m a

Druga obwodnica Wielunia. Są cztery warianty przebiegu trasy [FILMY]

R e k l a m a

Cztery warianty przebiegu planowanej drugiej obwodnicy Wielunia zaprezentowała firma IVIA z Katowic, której zadaniem jest przygotowanie wstępnej dokumentacji dla budowy drogi.

Dwie z przedstawionych opcji zakładają, że obwodnica minie miasto od strony zachodniej, a dwie pozostałe zakładają przebieg trasy po stronie wschodniej od Wielunia. Długość obwodnicy w poszczególnych wariantach waha się od niecałych 9 do ponad 12,5 kilometra.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Warianty „zachodnie” zaczynają się na drodze krajowej nr 43 w okolicy Rychłowic, a kończą na węźle „Biała” północnej obwodnicy miasta. Tymczasem warianty „wschodnie” rozpoczynają się na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Gaszynem i Kadłubem, a kończą na północnej obwodnicy w okolicach Bieniądzic. Teraz poszczególne warianty mają zostać poddane konsultacjom społecznym.

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy Wielunia w osi północ – południe została ujęta w rządowym „Programie budowy 100 obwodnic” na lata 2020 – 2030. Ma to być droga jednojezdniowa, składająca się z jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Podstawowym celem inwestycji ma być wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego, który koncentruje się w ciągu drogi krajowej nr 45.

Poszczególne warianty obwodnicy można zobaczyć na filmach przygotowanych przez biuro projektowe IVIA:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
3 lat temu

Ad. wariant 3 – mieszkańcom Bieniądzic serdecznie współczuję – odgrodzeni z 2 stron… wariant 3 to pomyłka, mam nadzieję, ze odpowiedzialny za ostateczną decyzję to tez dostrzegają…

Joanna
3 lat temu

Wariant 3 to nieporozumienie-za blisko miasta

Ewa
3 lat temu

Moim zdaniem warianty wschodnie nie powinny być wogóle brane pod uwagę, ponieważ korytarz pod obwodnicę miasta zabezpieczono wiele lat temu i przedłużono przez obecne władze miasta -wariant zachodni.Tam nie było pozwoleń na budowę i każdy mógł przed zakupem zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego i związana z tym budową obwodnicy.Warianty 3 i 4 niszczą spokój ludzi którzy kupując działki nawet 1.5 miesiąca temu , lub budując nowe domy i wprowadzając się do nich w najgorszych koszmarach nie spodziewali się, że ktoś coś narysuje, a ich plany o spokojnym życiu zostaną przekreślone! Kto chciałby mieć obok domu obwodnicę ? I to juz drugą.Juz jedna obwodnica powoduje hałas, a obszar górniczy wpływa na ziemię .A może ktoś chciałby być wywłaszczony ze swojego domu marzeń chociaż wcześniej dostał pozwolenie na budowę? Chciałby ktoś nie doczekać w swoim domu kresu , na swojej Ziemi ?
Nie dla wariantu 3 i 4 obwodnicy Wielunia.

Damian
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Ewa

Każdy wariant ma swoje + i -… Ty nie chcesz 3 i 4 wariantu inni 1 i 2. Niestety każdemu się nie dochodzi a obwodnica być musi i będzie tak czy siak…

Warto pomyslec
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Damian

Wariant 3 ma same minusy. Nie mieszkam w Wieluniu, ale 3 to najgorsza opcja – za blisko terenow zamieszkałych. Nie bedzie zgody mieszkańców na 3. Mam nadzieje, ze sprawujacy obecnie władzę, pójdą po rozum do głowy i choć w tym aspekcie wykażą się racjonalizmem i poszanowaniem ludzi…

Jan
3 lat temu

Najlepszy wariant 3 chyba

Adamo
3 lat temu

Wariant 3 to jakaś masakra. Kompletnie nie przyszlosciowe rozwiązanie dla tego miasta. Obwodnica w tym miejscu zablokuje rozwój Wielunia w tym kierunku. Nikt nic tu nie będzie chciał budować. A odległość od centrum nie jest daleka. Szkoda tak dobrej lokalizacji na obwodnicę. Zdecydowanie powinna być bardziej oddalona.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx