R e k l a m a

Wieluń: Dwaj agresywni mężczyźni dobijali się do jednego z mieszkań. Uszkodzili drzwi

R e k l a m a

Dwóch młodych mężczyzn dobijało się do jednego z mieszkań na terenie Wielunia. Uderzali w okno i kopali w drzwi, powodując straty na 1,5 tysiąca złotych.

Zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia na terenie jednego z wieluńskich osiedli mieszkaniowych wpłynęło do policjantów w niedzielę, 2 maja 2021 roku. Jak ustalili skierowani na miejsce funkcjonariusze, do drzwi mieszkania małżeństwa dobijali się ich znajomi, z którymi para była wcześniej skonfliktowana.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z uwagi na to, że obaj mężczyźni byli agresywni i jeden z nich groził im pozbawieniem życia, obawiając się o swoje bezpieczeństwo nie wpuścili ich do środka. Wtedy mężczyźni wyładowali swoją agresję na drzwiach oraz oknie ich mieszkania – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Natarczywi znajomi uderzali rękoma w okno oraz kopali w drzwi, powodując ich uszkodzenie. Mężczyźni po całym zajściu odeszli. Właściciele oszacowali straty na 1.500 złotych.

– Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i rozpoczęli poszukiwania wandali. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat zostali zatrzymani 4 maja 2021 roku i osadzeni w policyjnym areszcie – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

Teraz młodzi ludzie odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 21-latek odpowie też dodatkowo za kierowanie gróźb karalnych.

– Zachowanie sprawców zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec 22-latka dozór policyjny. Z kolei 21-latek zaraz po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego. Okazało się bowiem, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sieradzu celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx