R e k l a m a

Czarnożyły: Msza św. i uroczysty przemarsz z okazji Dnia Strażaka

R e k l a m a

Strażacy z ośmiu jednostek OSP wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Strażaka, zorganizowanych w Czarnożyłach.

Tradycyjnie w dzień poprzedzający święto patrona strażaków w kościele św. Bartłomieja w Czarnożyłach sprawowane jest nabożeństwo w intencji strażaków z jednostek OSP z terenu gminy i parafii Czarnożyły. Tegoroczne obchody święta strażaków w związku z panującą na terenie Polski pandemią koronawirusa przybrały wyłącznie formę mszy świętej, celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Marka Jelonka.  

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe oraz druhowie jednostek OSP z terenu gminy Czarnożyły: Stawu, Kątów, Gromadzic, Łagiewnik, Opojowic, Wydrzyna i Czarnożył oraz jednostki z Nietuszyny, która znajduje się na terenie gminy Ostrówek, ale należy do parafii Czarnożyły.

Zebrani na uroczystości strażacy dziękowali Bogu oraz swojemu patronowi św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzonych akcji. W uroczystości wzięli udział również samorządowcy – wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski, przewodniczący rady gminy Jerzy Łabęcki oraz sekretarz gminy Piotr Kędzia.

W imieniu samorządu gminnego wójt Modrzejewski wyraził słowa podziwu i podziękowań dla ochotników za ich społeczną pracę. W obliczu czyhających na ludzi niebezpieczeństw, postępu motoryzacji, anomalii pogodowych czy szalejącej pandemii na strażaków zawsze można liczyć. Ich zaangażowanie jest wyrazem bardzo dużego poświęcenia w imię motta: “Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Po nabożeństwie prezes zarządu gminnego druh Dariusz Marciniak poprowadził uroczyście poczty sztandarowe ochotników przed figurę św. Floriana, gdzie oddano hołd patronowi strażaków. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx