R e k l a m a

Przebudowa Podwala i Krakowskiego Przedmieścia – zobaczcie postęp prac [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Wraz z lepszą pogodą coraz więcej zaczyna się dziać na ulicach Podwale i Krakowskie Przedmieście w Wieluniu, które w tym roku przejdą kompleksową przebudowę. Zobaczcie, na jakim etapie są obecnie prace.

Na ulicy Podwale, która jest zamknięta dla kierowców już od pół roku, stopniowo pojawia się nowa nawierzchnia. Jezdnia pokrywa się granitową kostką łupaną, a na chodnikach układana jest czerwona kostka betonowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Prace trwają też wzdłuż ulicy Krakowskie Przedmieście, gdzie przygotowywany jest teren pod nowe miejsca parkingowe. W ostatnim czasie wykonawca przebudowy rozebrał też część chodników w rejonie ulic Barycz i Krakowskiego Przedmieścia, co powoduje utrudnienia w ruchu pieszych. To przygotowania do mającej zacząć się już wkrótce budowy ronda.

Póki co, wykonawca będzie skupiał się przede wszystkim na chodnikach i pracach nieutrudniających ruchu samochodów. Jak bowiem zapewnia burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, najpierw trzeba wyremontować pierścień ronda na skrzyżowaniu ulic 18 Stycznia i Popiełuszki, a dopiero potem będzie można zamknąć skrzyżowanie Krakowskiego Przedmieścia z Targową.

Przypomnijmy, że prace w tym rejonie są częścią większego zadania inwestycyjnego, obejmującego przebudowę ulicy Podwale, placu przed ratuszem oraz fragmentu Krakowskiego Przedmieścia od Targowej do Chopina. Na obu skrzyżowaniach z Krakowskim Przedmieściem powstaną ronda. Koszt wszystkich prac wyniesie nieco ponad 4,3 mln złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx