R e k l a m a

23-letni nietrzeźwy kierowca wylądował na polu w miejscowości Biała Kopiec

R e k l a m a

Nietrzeźwy 23-latek zjechał z drogi, a jego samochód ostatecznie zatrzymał się na polu. Do tego zdarzenia doszło w gminie Biała. Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymano też w Wieluniu.

W ciągu minionego weekendu wieluńscy mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu. Poważnie wyglądało zdarzenie z udziałem 23-latka. 8 maja 2021 roku w miejscowości Biała Kopiec mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Ostatecznie auto zatrzymało się na przydrożnym polu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 23-latka, okazało się że miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie – informuje starszy aspirant Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Tego samego dnia na ulicy Krakowskie Przedmieście w Wieluniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Jak się okazało, mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę fiata mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Trzeci z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych 9 maja na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu. W tym przypadku badanie alkomatem wykazało, że 58-letni kierowca opla vectry miał 2,3 promila.

– Wszyscy trzej odpowiedzą teraz przed sądem za swoje zachowanie – zapowiada st. asp. Katarzyna Grela. I dodaje, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. – Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata – podkreśla przedstawicielka wieluńskiej komendy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx