R e k l a m a

Uczniowie szkół podstawowych w Rudzie i Masłowicach udali się w literacką podróż

R e k l a m a

Po prawie dwóch miesiącach przerwy wieluńska biblioteka miejska wróciła z realizacją projektu „Literacka Podróż”. Wraz z zaproszonymi pisarzami w świat literatury zagłębiły się dzieci ze szkół podstawowych w Rudzie i Masłowicach.

10 maja zorganizowano spotkanie z pisarzem Przemysławem Wechterowiczem w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie. Autor w zabawny sposób opowiedział dzieciom, jak wygląda proces pisania książek oraz skąd czerpie inspiracje. Uczniowie wysłuchali opowiadania „Gwiazdka z nieba” i razem z bohaterami odbyli wyjątkową podróż w Kosmos. Następnie uczestnicy wykonali rysunki, będące odpowiedzią na pytanie: jak mogłoby wyglądać ponowne spotkanie Orzesznicy i Gwiazdki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dzień później, 11 maja, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach zorganizowano spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem. Pierwszoklasiści wspólnie z zaproszonym gościem zastanawiali się, czy za 50 lat książki nadal będą istnieć i jak będą wyglądać, a także czy czytanie książek ma jakieś zalety oraz czy warto spakować plecak i ruszyć w świat. Na podstawie autorskiej powieści „Wielka wyprawa Ciumków” pisarz opowiedział też o pełnej niespodziewanych przygód rowerowej wyprawie do Francji.

Dzieci miały ponadto niepowtarzalną okazję poznać przedpremierowo nowe opowiadanie autora. Pisarz przeczytał bowiem dzieciom fragment niewydanej jeszcze książki „Czemu tata siedzi w garnku?”, opowiadającej o wymyślonej wycieczce dookoła świata. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w wyjątkowej wyprawie. Wymyślając fantastyczne środki transportu, opowiadając o niesamowitych przygodach po drodze, przebyli podróż palcem po mapie „Z Masłowic na koniec świata”.

Oba spotkania – zarówno to w Rudzie, jak i to w Masłowicach – odbyły się w ramach projektu „Literacka Podróż”, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx