R e k l a m a

„Przysiądź się do książki” – otwarto ławeczkę i mini skwerek przy wieluńskiej bibliotece powiatowej [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Ławkę w kształcie otwartej księgi oraz niewielki skwerek otwarto dzisiaj na podwórku Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Kameralne miejsce ma służyć czytelnikom.

Zorganizowane 12 maja w samo południe uroczyste otwarcie skwerku z ławeczką przypadło akurat w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Bardzo się cieszę, że finał projektu przypadł właśnie na ten czas. Bardzo ważny dla nas, ponieważ jest to okres szczególnej promocji bibliotek i czytelnictwa – nie kryła zadowolenia Magdalena Wicher, dyrektor biblioteki.

Jak z kolei przekonywała koordynatorka projektu, Aleksandra Lach, celem organizatorów było zapewnienie lokalnej społeczności możliwości spędzania wolnego czasu z książką i czytania w atrakcyjnym, otoczonym zielenią miejscu.

– W tym celu zagospodarowany został ogród, w którym powstała mała forma architektury, jaką jest ławka w kształcie książki. Potrzebę kontaktu z przyrodą i literaturą doskonale rozumiał Cyceron, antyczny pisarz, filozof i prawnik, który ujął to w myśl, że człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek – wskazywała Aleksandra Lach.

Wykonawcą ławki jest Łukasz Zabłocki, a ogrodu – Aneta Kleszcz. W uroczystym otwarciu miejsca wzięły udział władze biblioteki i powiatu wieluńskiego, a także dyrekcja i młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Warto dodać, że obiekt powstał w ramach projektu „Przysiądź się do książki”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Działania zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx