R e k l a m a

Zmiany w luzowaniu obostrzeń. Pójdziemy wcześniej do kin i teatrów, w tym do wieluńskiego kina Syrena

R e k l a m a

Kina, teatry oraz parki rozrywki mają zostać otwarte już 21 maja, czyli wcześniej, niż pierwotnie planowano. Zmianę w tym zakresie ogłosili dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kina i teatry będą działać od 21 maja. Obiekty będą otwarte w reżimie sanitarnym, przewidującym maksymalne obłożenie do 50 procent miejsc. Osoby przebywające tam będą musiały mieć założone maseczki, nie będą mogły spożywać napojów ani posiłków. Według dotychczasowego harmonogramu, otwarcie kin i teatrów miało nastąpić 29 maja.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do ponownego otwarcia działalności przygotowuje się już wieluński kino-teatr Syrena. Filmy będzie można obejrzeć również w kinie samochodowym na wieluńskim targowisku miejskim w dniach 21 i 22 maja.

Luzowanie obejmie też inne restrykcje

Od 15 maja nie będzie już obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzeni publicznej, za wyjątkiem sytuacji, gdy nie da się utrzymać odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób.

O jeden dzień wcześniej niż planowano zostanie otwarta branża sportowa. Już 28 maja będą mogły zacząć działać w reżimie sanitarnym m.in. kluby fitness, siłownie oraz baseny. Tego samego dnia ma wrócić też gastronomia wewnętrzna w lokalu. Podobnie jak w przypadku obiektów kultury i sportowych, ma być zachowana zasada maksymalnie 50-procentowego obłożenia obiektu. Odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 metra.


R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx