R e k l a m a

Moc atrakcji na Noc Muzeów 2021 w Wieluniu [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, możliwość zajrzenia do punktu opatrunkowego na miejscu potyczki powstańców śląskich, spacery tematyczne po mieście – to tylko część atrakcji przygotowanych na tegoroczną Noc Muzeów w Wieluniu.

Organizowana corocznie akcja muzealników jest doskonałą szansą, by całkowicie za darmo wziąć udział w ciekawych inicjatywach i bliżej zapoznać się z historią. Tym razem w ramach Nocy Muzeów przygotowano m.in. prezentację obiektów związanych z wybuchem III Powstania Śląskiego oraz możliwość obejrzenia punktu opatrunkowego, przygotowanego na miejscu potyczki powstańców. Rekonstrukcja została zrealizowana przez Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dla chętnych przygotowano również dwa spacery tematyczne – o godz. 17:00 „Złote wieki Wielunia” oraz o godz. 18:00 „Bohaterowie II Rzeczypospolitej”. Wszyscy zainteresowani mogli również zwiedzić Basztę Męczarnię oraz wystawy stałe i czasowe prezentowane w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Noc Muzeów trwała w Wieluniu w dniu 15 maja 2021 r. (sobota) w godzinach 16:00 – 23:00, a zwiedzanie Baszty Męczarni było możliwe w godzinach 16:00 – 21:00. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx