R e k l a m a

23-letnia kobieta pobita w samym centrum Wielunia. Wybili jej też szyby w samochodzie

R e k l a m a

Dwie osoby pobiły 23-latkę na placu Legionów w Wieluniu, a kolejny mężczyzna wybił szyby w jej samochodzie i uszkodził karoserię. Całą trójkę agresywnych młodych ludzi w wieku od 20 do 24 lat zatrzymali wieluńscy policjanci.

Do zdarzenia doszło przy placu Legionów w Wieluniu w środę, 12 maja 2021 roku, tuż przed godziną 23:00. Policjanci ustalili, że jeden z nieznanych wówczas sprawców wybił szyby w samochodzie, natomiast pozostała dwójka pobiła 23-latkę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z relacji obecnych na miejscu zdarzenia kobiet wynikało, że tego wieczora 23-latka wspólnie ze swoją kuzynką przyjechały do Wielunia fordem, który zaparkowały przy placu Legionów. Kobiety poszły kupić coś do jedzenia, a następnie wróciły w miejsce, gdzie zaparkowały auto. Tam 23-latka została zaczepiona przez grupę trzech młodych ludzi – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Najpierw miało dojść między nimi do utarczki słownej, a następnie pokrzywdzona została zaatakowana przez kobietę, do której dołączył jeden z mężczyzn. Napastnicy uderzali kobietę po ciele oraz szarpali ją za włosy. Na szczęście 23-latka doznała tylko lekkich obrażeń ciała. Z pomocą pokrzywdzonej ruszyła towarzysząca jej 20-letnia kuzynka. Gdy kobiecie udało się ukryć w samochodzie, jeden z napastników zaczął uderzać w szyby w aucie. W rezultacie wybił w fordzie dwie szyby oraz wgniótł karoserię. Straty oszacowano na 1000 złotych.

– Ponadto w trakcie całej sytuacji dwaj mężczyźni grozili również 20-latce, iż zniszczą samochód, którym przyjechała. Po całym zajściu agresorzy odeszli z miejsca zdarzenia – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonymi i świadkami zdarzenia ustalili rysopisy sprawców i natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów cała trójka została zatrzymana nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia.

– Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 24-latku woreczek z suszem marihuany – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

Ostatecznie cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. 22-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Z kolei 20-latka i 24-latek usłyszeli zarzut pobicia. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 24-latek odpowie też za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie gróźb karalnych.

– Zachowanie trójki młodych ludzi zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Cała trójka doprowadzona została do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluński Legionista
3 lat temu

Ale bohaterzy kobietę bić jeszcze w przewadze co za pazie a może to kibice psidzewa(60)lodz

stara gitara
3 lat temu

Za pobicie do 3 lat więzienia, a za zniszczenie mienia do 5 lat – brawo

Orst
3 lat temu

Policja w Wieluniu zajęta teraz kontrolą czy ktoś nie ma nosa zakrytego maską, i kontrolą sali zabaw.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx