R e k l a m a

Ulica Podwale w Wieluniu już udostępniona do ruchu

R e k l a m a

Kierowcy i piesi mogą już korzystać z ulicy Podwale w Wieluniu. Jezdnia i chodniki w tym miejscu były remontowane przez ostatnie ponad pół roku.

W ramach przebudowy ulica Podwale zyskała m.in. nową nawierzchnię jezdni oraz przyległej zatoki parkingowej, a także przedłużenie chodnika dla pieszych. Jezdnia jest teraz wyłożona granitową kostką łupaną, a okalają ją granitowe krawężniki. Nawierzchnia z kostki granitowej ma nawiązywać do średniowiecznego charakteru sąsiadujących z drogą murów obronnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas przebudowy wymieniono też nawierzchnię zatoki parkingowej. W tym przypadku kostkę zastąpił kamień, odzyskany ze starej podbudowy drogi. Dla pieszych natomiast przygotowano chodniki z czerwonej betonowej kostki.

Przebudowa ulicy Podwale jest realizowana w ramach większego kontraktu, obejmującego oprócz tego remont placu przed ratuszem oraz fragmentu ulicy Krakowskie Przedmieście wraz z budową dwóch rond. Prace na Krakowskim Przedmieściu już powoli się zaczynają i mają skończyć się jeszcze w tym roku. Całość prac ma być wykonana do końca maja 2022 r., a koszt całej inwestycji realizowanej przez wieluński magistrat wyniesie nieco ponad 4,5 miliona złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx