R e k l a m a

Łódzcy Terytorialsi biorą udział w Rajdzie Weteranów

R e k l a m a

29 maja obchodzony jest Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W związku z tym zorganizowano ogólnopolski II Rajd Motocyklowy Weteranów. Uczestniczą w nim żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W ramach rajdu mundurowi na motocyklach w całej Polsce odwiedzają groby poległych na misjach poza granicami państwa. 21 maja rozpoczął się etap rajdu w Łodzi, w którym biorą udział żołnierze 9ŁBOT. Wspólnie z weteranami misji zagranicznych z innych jednostek wojskowych i służb mundurowych terytorialsi będą odwiedzać groby żołnierzy zmarłych w operacjach i misjach zagranicznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Żołnierze rozpoczęli rajd od oddania hołdu spoczywającym na łódzkich cmentarzach: śp. sierżantowi Marcinowi Pastusiakowi, śp. majorowi Markowi Kaletce oraz śp. komisarzowi Jerzemu Piekarskiemu.

Mundurowi złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobach poległych oraz spotkali się z ich rodzinami. Na cmentarzu przy ul. Smutnej w Łodzi terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty wystawili posterunek honorowy, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego upamiętnili śp. sierż. Marcina Pastusiaka.

Kolejny etap rajdu w województwie łódzkim przewidziany jest na 25 i 26 maja br. Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego pokonają na motocyklach około 500 km po trasie Zgierz – Nowy Glinnik – Studzianna – Drzewica – Sławno – Rzejowice – Radomsko – Lgota Wielka – Truskolasy – Pyszków – Zduńska Wola, odwiedzając miejsca pamięci poświęcone tym, którzy oddali życie w służbie Ojczyźnie.

W szeregach 9ŁBOT służy kilkunastu weteranów – żołnierzy. W całej Polsce w II Rajdzie Motocyklowym Weteranów bierze udział 1300 uczestników misji zagranicznych – policjantów, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Żandarmerii Wojskowej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx