R e k l a m a

Trwa budowa chodnika przy ulicy POW w kierunku Widoradza. Są utrudnienia dla kierowców i pieszych [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Trwają zamówione przez wieluński magistrat prace remontowe na ul. POW w Wieluniu. Obecnie wykonawca skupia się na budowie chodnika za przejazdem kolejowym w kierunku Widoradza.

Przetarg na realizację prac na ulicy POW wieluński ratusz rozstrzygnął w styczniu br. W ramach kontraktu wykonawca zbudował już brakujące odcinki chodnika m.in. w pobliżu ronda na skrzyżowaniu ulic POW i Popiełuszki, a także wyremontował chodnik pomiędzy ulicą Staszica a placem Jagiellońskim.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz główne siły zostały rzucone na odcinek ulicy POW za przejazdem kolejowym, w kierunku Widoradza. To tutaj powstanie nowy, długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik po jednej stronie ulicy (po lewej, patrząc od strony centrum miasta w kierunku Widoradza). Wymieniony będzie też niemal 900-metrowy odcinek nawierzchni, który – co widać na naszych zdjęciach – jest już mocno nadgryziony zębem czasu.

W związku z realizowanymi pracami występują w tym miejscu nieznaczne utrudniania w ruchu samochodów, rowerzystów i pieszych. Ze względu na zwężenie ulicy kierowcom ciężko jest się wymijać na tym odcinku, muszą więc zachować szczególną ostrożność i przepuszczać się nawzajem. Sprawy nie ułatwia też fatalna nawierzchnia jezdni, która jednak – jak już informowaliśmy – wkrótce doczeka się wymiany na nową.

Całe zadanie inwestycyjne, obejmujące prace na kilku różnych odcinkach POW, kosztuje nieco ponad 1,66 mln złotych. Głównym wykonawcą jest firma Jamad Budownictwo z Łodzi. Wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej do 10 stycznia 2022r.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx