R e k l a m a

Policja zapowiada wzmożone patrole na drogach od 2 do 6 czerwca

R e k l a m a

Policjanci drogówki od 2 do 6 czerwca br. będą prowadzić działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym, a działania te poprzedni ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” zaplanowana na 2 czerwca 2021.

Policjanci biorący udział w działaniach z okazji Bożego Ciała i związanego z nim długiego weekendu będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, funkcjonariusze będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą też uwagę na pieszych i rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

W sposób szczególny policjanci będą się przyglądać, jak zostały przyswojone nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca br. Chodzi tu m.in. o prawo nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. Mundurowi sprawdzą też, czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię.

Jako, że sezon motocyklowy jest już w pełni, policjanci będą też czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx