R e k l a m a

Gmina Wieluń: Uwaga na fałszywych rachmistrzów! Jak zweryfikować ich tożsamość?

R e k l a m a

Jak informują czytelnicy, mieszkańców Wielunia odwiedzają osoby udające rachmistrzów spisowych. Wieluński magistrat oraz GUS przypominają, że prawdziwi rachmistrzowie kontaktują się wyłącznie drogą telefoniczną.

Kilka dni temu dotarła do nas niepokojąca wiadomość od jednej z czytelniczek. Internautka poinformowała, że w jednym z wieluńskich bloków można było spotkać osoby podające się za rachmistrzów spisowych. Od razu po otrzymaniu tej wiadomości opublikowaliśmy wpis z ostrzeżeniem na naszym profilu społecznościowym, który potem udostępniliście kilkaset razy (dziękujemy!). Przypominamy wiadomość od czytelniczki:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

„Cześć. Czy spotkaliście się z kobietami chodzącymi po blokach i podającymi się za rachmistrzów, aby spisać ludzi? Babcia mi dzwoniła, że w jej bloku na Armii Krajowej w Wieluniu chodziły takie kobiety i dzwoniły do mieszkań, ale nie umiały się wylegitymować. Może warto nagłośnić sprawę.”

Do tematu odniósł się oficjalnie wieluński magistrat, który koordynuje prace związane ze spisem powszechnym na terenie gminy Wieluń.

– W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach chodzących po domach podających się za rachmistrzów spisowych informujemy, że rachmistrzowie spisowi kontaktują się w sprawie spisu tylko i wyłącznie telefonicznie! – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Wieluniu.

Jak przypomina Główny Urząd Statystyczny, rachmistrz może zadzwonić z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Do osób, które zrealizowały już obowiązek spisowy przez Internet albo infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych – przestrzega GUS.

– Pamiętaj, że aż do odwołania rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację, dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub na infolinii – informuje GUS.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx