R e k l a m a

Pijacki rajd po ulicach Wielunia. Staranował znaki i uderzył w policyjny radiowóz [aktualizacja]

R e k l a m a

Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło 9 czerwca wieczorem na ulicy Popiełuszki w Wieluniu. Kierowca seata staranował znaki, cudem ominął inne auta i uderzył w policyjny radiowóz. Na koniec znieważył policjantów i groził im pozbawieniem życia.

Jak informuje sierż. sztab. Monika Klonowska z wieluńskiej policji, 9 czerwca 2021 roku około godziny 20:00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy seata alhambra, który na ulicy Popiełuszki miał uszkodzić kilka pojazdów. Na miejsce skierowano wieluńskich mundurowych.

– Jadący ulicą Popiełuszki funkcjonariusze drogówki zauważyli opisywany pojazd z widocznymi uszkodzeniami. Kiedy mundurowi podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten gwałtownie przyspieszył i skręcił w lewo, uderzając w oznakowany radiowóz policyjny – relacjonuje sierż. sztab. Monika Klonowska.

Potem kierowca seata przejechał jeszcze kilka metrów i zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mundurowi podeszli wówczas do kierującego i wyczuli od niego silną woń alkoholu.

– Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był kompletnie pijany. 53-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu – informuje sierż. sztab. Monika Klonowska. Jak dodaje, niedługo później na miejscu pojawił się 46-latek, który powiedział policjantom, że kilka minut wcześniej ten sam sprawca na ul. Popiełuszki uszkodził znak drogowy, który przewrócił się i uderzył w jego samochód.

Policjanci ustalili też, że kierowca seata chwilę wcześniej, poruszając się ulicami 18 Stycznia i Popiełuszki, dokonał licznych uszkodzeń infrastruktury drogowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

– 53-latek został zatrzymany. W trakcie osadzania w policyjnym areszcie mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wydziału prewencji i groził im pozbawieniem życia. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych w stosunku do umundurowanych funkcjonariuszy, a także znieważenia policjantów. Ponadto odpowie za liczne wykroczenia drogowe – informuje sierż. sztab. Monika Klonowska. 53-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zobacz film z zatrzymania pijanego kierowcy przez policjantów.

Pierwsze doniesienia czytelników wskazywały na to, że kierowca seata miał też potrącić rowerzystę w pobliżu skrzyżowania z ulicą Stodolnianą oraz wyjazdu z marketu Kaufland. Te informacje ostatecznie nie potwierdziły się.

Ten artykuł powstał między innymi dzięki informacjom oraz zdjęciu od naszych czytelników. Jeśli masz dla nas temat, skontaktuj się z nami za pośrednictwem Facebooka (kliknij) lub innych metod kontaktu (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec.
11 dni temu

A zniszczony znak na ul.Piłsudskiego róg Sienkiewicza to też jego sprawka.

noname
11 dni temu

mam nagranie wiekszosci jazdy, ale video potrzebuje obrobki zeby opublikowac.

Gengulo
11 dni temu

Koleś zaczął na Popiełuszki od ronda na 18ego. Rozwalił kilka znaków, przejechał parking pod Lidlem i utknął na wysepce przy przejściu dla piszych na skrzyżowaniu z Głęboką. O mało nie potrącił kilku osób. Potem ruszył dalej w dół i dalej taranował znaki i krawężniki. Przerysał co najmniej jedno auto

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

3,473fanówPolub nas

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx