R e k l a m a

Okradziono dom jednorodzinny w Wierzchlesie. Wieluńska policja ostrzega

R e k l a m a

Złodziej bądź złodzieje okradli dom jednorodzinny w Wierzchlesie. Wieluńska policja apeluje o zwracanie uwagi na nieznajome osoby i radzi, jak chronić swój dobytek.

– W dniu 7 czerwca 2021 roku otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży, do której doszło w budynku domu jednorodzinnego w Wierzchlesie w powiecie wieluńskim. W związku z tym zostało przyjęte zawiadomienie w tej sprawie. Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie sprawcy bądź sprawców kradzieży – poinformowała nas sierż. sztab. Monika Klonowska z wieluńskiej komendy policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Funkcjonariusze apelują o zwracanie szczególnej uwagi na nieznajome osoby, które przebywają na klatkach schodowych lub obserwują nasze samochody, domy czy mieszkania.

– Szczególną uwagę powinny również zwrócić samochody o numerach rejestracyjnych spoza powiatu. Często bywa, że złodzieje przed dokonaniem włamania pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju artykułów czy roznoszenia ulotek dokonują rozpoznania terenu. Zainteresujmy się tymi osobami, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd oraz cechy charakterystyczne – tatuaże, blizny, fryzury czy ubiór. Marka oraz numer rejestracyjny pojazdu również może być przydatny, gdyby doszło do włamania – instruuje sierż. sztab. Monika Klonowska.

Policja radzi, jak chronić swój dobytek przed złodziejami

Wieluńscy policjanci radzą, jak nie dopuścić do tego typu sytuacji oraz jak chronić swoją własność:

  • Dokładne zabezpiecz pomieszczenia: mieszkania, budynków gospodarczych, piwnic.
  • Pamiętaj o zamknięciu okien, balkonów, drzwi.
  • Zamontuj dodatkowe zabezpieczenie np. system antywłamaniowe, dodatkowe zamki, rolety antywłamaniowe lub kraty w szczególności w dolnych partiach budynków, takich jak piwnice – dla włamywacza cenny jest czas, a pokonanie dodatkowej przeszkody może go skutecznie zniechęcić.
  • Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką lub na parapecie czy pod doniczką.
  • Pomyśl o odpowiednim oświetleniu w szczególności wejść, okien tarasowych i bram garażowych.
  • Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność osób obcych, przychodzących do mieszkania, oferujących różne przedmioty np. złoto, dywany, sprzęt AGD i RTV oraz osób oferujących różne usługi, typu nowy telefon czy abonament telewizyjny.
  • Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, nie sygnalizuj swej nieobecności. Poproś zaprzyjaźnionych sąsiadów, aby zwrócili uwagę dobytek, by podlewali kwiaty, otwierali na krótko okna, wieczorem, co jakiś czas włączali światło w którymś z pokoi, tak by dać otoczeniu sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu.
  • W samochodzie nie pozostawiaj cennych przedmiotów. Złodzieje kradną wszystko, co ma wartość. Przykładem tego może być włamanie do samochodu i kradzież uchwytu na telefon komórkowy czy nawigację.

– Kiedy dojdzie do włamania czy kradzieży w domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykaj niczego, opuść pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformuj policję. Nie utrudniaj pracy policjantów i nie zacieraj śladów! W takiej sytuacji zadzwoń pod nr 112 – przypomina sierż. sztab. Monika Klonowska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Rade
2 lat temu

A może by tak nasza policja częściej reagowała na zgłoszenia od obywateli na temat podejrzanych osób, a nie jak to bywa jeden raz po zgłoszeniu przejechali przez wies i dziękuję, tyle pomocy z ich strony a po tem mamy efekt w Laszewie od 3 tygodni kręci się ktoś podejrzany a reakcji policji brak mimo zgloszen

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx