R e k l a m a

Wieluń i region znów będą bez pociągów. Kolejarze szykują remonty

R e k l a m a

Od 14 czerwca br. zamiast pociągów pojawi się w naszym regionie zastępcza komunikacja autobusowa. Przebiegająca przez Wieluń linia kolejowa zostanie zamknięta na kilka miesięcy w celu przeprowadzenia remontów.

Zamknięcia, objazdy i zastępcza komunikacja autobusowa to w ostatnich latach dosyć częsty widok na przebiegającej przez powiat wieluński linii kolejowej nr 181. Od października 2020 r. do końca stycznia 2021 r. z komunikacji zastępczej musieli korzystać podróżni dalekobieżnych pociągów PKP Intercity. Teraz do autobusów przesiądą się nie tylko oni, ale i pasażerowie pociągów regionalnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zamknięcie linii jest niezbędne do tego, aby PKP Polskie Linie Kolejowe mogły przebudować most kolejowy nad rzeką Wyderką w Janinowie koło Rudnik. W ramach prac przewidziano montaż stalowego przęsła, wykonanie nowych przyczółków żelbetowych i wzmocnienie ich fundamentów, a także wymianę toru. Stalowe przęsło, które będzie wykorzystane w Janinowie, ma pochodzić z odzysku – z mostu nad Wisłą na linii Kraków Główny – Medyka.

– Nowy most zastąpi wyeksploatowany obiekt, który zostanie rozebrany z uwagi na zły stan techniczny – informuje Katarzyna Głowacka z PKP PLK. I dodaje, że planowane są też prace na przejazdach kolejowo-drogowych na DK 42 w Jaworznie oraz na DW 488 w Dąbrowie (dawna „ósemka”).

Przerwa w ruchu pociągów będzie też wykorzystana do przeprowadzenia prac utrzymaniowych na odcinku Janinów – Panki. Roboty obejmą wymianę szyn, podkładów oraz regulację toru i zapewnią utrzymanie jak najlepszych parametrów technicznych linii.

– Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2021 roku. Ze względu na prowadzone prace, konieczne są zmiany w komunikacji. Na odcinku Wieluń Dąbrowa – Herby Nowe będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa od 14 czerwca do 7 września. Informacja będzie dostępna dla podróżnych na stacjach i przystankach oraz na stronie internetowej portalpasazera.pl – wyjaśnia Katarzyna Głowacka.

Autobusy zastępcze za pociągi Polregio będą kursować na odcinku Wieluń Dąbrowa – Herby Nowe. Z kolei za pociągi PKP Intercity pojadą autobusy na trasie Kępno – Krzepice.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx