R e k l a m a

Anonim w skrzynce na listy. Mężczyzna żądał 300 tysięcy złotych w reklamówce

R e k l a m a

300 tysięcy złotych w reklamówce chciał otrzymać od jednego z mieszkańców 42-letni mężczyzna. Groził też spaleniem samochodu w przypadku powiadomienia policji o sprawie.

Jak informuje sierż. sztab. Monika Klonowska z wieluńskiej policji, 21 maja 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zgłosił się 62-letni mężczyzna. Powiedział funkcjonariuszom, że znalazł w skrzynce pocztowej niepokojącą korespondencję od anonimowego nadawcy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z treści listu wynikało, iż 62-latek do poniedziałku ma pozostawić przy jednym z barów reklamówkę z 300 tysiącami złotych. Autor listu zagroził, że jeżeli 62-latek powiadomi policję, to spłonie jego samochód – relacjonuje sierż. sztab. Monika Klonowska.

Pokrzywdzony przypomniał sobie też, że 14 maja br. pod jego nieobecność ktoś wszedł do jego mieszkania. Na szczęście nic wówczas nie zginęło, bo prawdopodobnie złodzieja wypłoszył alarm.

– Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wnikliwie przeanalizowali zebrane w tej sprawie informacje. Dzięki temu 8 czerwca 2021 roku zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego – informuje sierż. sztab. Monika Klonowska.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 42-latkowi zarzutów wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania. Grozi za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx