R e k l a m a

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Olewinie. Miał 3,5 promila

R e k l a m a

32-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ujęty mężczyzna kierował autem mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W środę, 16 czerwca 2021 roku, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Olewin w gminie Wieluń. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 32-latek zwrócił uwagę na renault trafic, które jechało całą szerokością jezdni. Mężczyzna podejrzewał, że kierowca renault może być nietrzeźwy, wobec czego zadzwonił na numer alarmowy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W pewnym momencie renault zatrzymało się w miejscowości Olewin. Wykorzystując ten fakt, świadek podszedł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić kierującemu kontynuowanie dalszej jazdy – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji. Jak dodaje, powiadomieni o zdarzeniu policjanci zbadali stan trzeźwości 41-letniego kierowcy renault.

– Badanie alkomatem wykazało u niego 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.

– Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx