R e k l a m a

W wieluńskim miasteczku ruchu drogowego uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowy przeprowadzili w minionym tygodniu egzaminy na kartę rowerową. O uprawnienia do kierowania rowerami ubiegali się uczniowie z kilku szkół podstawowych z Wielunia i regionu.

Egzaminy praktyczne na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych przeprowadzili policjanci z wieluńskiej drogówki, jak również dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie. Mundurowi jak zawsze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do tego egzaminu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Aby móc przystąpić do części praktycznej, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego. W trakcie części praktycznej policjanci oceniali prawidłową technikę jazdy rowerem, jak również znajomość i reagowanie na znaki drogowe – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas egzaminu nie zabrakło też rozmowy dotyczącej zasad obowiązujących rowerzystów oraz obowiązkowego wyposażenia roweru. Do egzaminu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Wieluniu oraz szkół podstawowych w Drobnicach i Czernicach.

Jak dodaje st. asp. Katarzyna Grela, wieluńscy policjanci życzą wszystkim zdającym wielu bezpiecznie przejechanych kilometrów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx