R e k l a m a

Dzień sportu w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu

R e k l a m a

W szeregu konkurencji sportowych wzięli udział podopieczni Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Wydarzeniu pod nazwą „dzień sportu” przyświecał szczytny cel kształtowania właściwych postaw wśród przedszkolaków.

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu, w naszym przedszkolu zorganizowano „dzień sportu”. Jego celem było upowszechnienie zdrowego stylu życia, jak i udział w zawodach sportowych – informuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zapowiedziane zawody sportowe, które składały się z różnorodnych konkurencji: bieg na czas, pokonanie toru przeszkód, rzut piłką do celu, skakanie na skakance, taniec z piłką itp.

Wychowankowie placówki w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyli sprawność ogólną, koncentrację, celność, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyli się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair – play oraz radzenia sobie z porażkami. Wszystkie te umiejętności kształtowane były w formie atrakcyjnej dla dzieci zabawy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx