R e k l a m a

Teatr na leżakach w parku przed Wieluńskim Domem Kultury [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Na teatr na leżakach zaprosił mieszkańców Wieluński Dom Kultury. W parku im. Żwirki i Wigury przed widzami zaprezentował się teatr Pijana Sypialnia w spektaklu „Klapsy”.

Widowisko teatralne obserwowane z perspektywy miejsca na leżaku to nowość w Wieluniu. Widzowie nie tylko oglądali spektakl w komfortowych warunkach, ale momentami nawet mogli mieć wrażenie bycia w centrum wydarzeń. Aktorzy nie ograniczali się bowiem do przebywania wyłącznie na scenie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zaprezentowane przez Pijaną Sypialnię „Klapsy” to spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch, Zieliński, Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają.

– Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości – czytamy na stronie internetowej teatru Pijana Sypialnia.

Na kolejny plenerowy spektakl tego samego teatru, tym razem zatytułowany „Sztuczki”, Wieluński Dom Kultury zaprasza 27 czerwca 2021 r. o godzinie 20:30.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx