R e k l a m a

Towarzystwo Przyjaciół Wielunia zorganizowało walne zebranie sprawozdawcze

R e k l a m a

Walne zebranie sprawozdawcze Towarzystwa Przyjaciół Wielunia zorganizowano 17 czerwca w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Doroczne spotkanie członków stowarzyszenia było okazją do podsumowania działalności TPW w ostatnich 12 miesiącach.

Najważniejsze obszary działalności Towarzystwa w mijającym okresie sprawozdawczym przedstawiła prezes stowarzyszenia, Iwona Podeszwa. Najbardziej spektakularne przedsięwzięcia to:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  1. Rajdy rowerowe Sekcji Cyklistów Relaks działającej od 1996 r. przy TPW (1 maja – 30 września);
  2. Konkurs historyczno-fotograficzny online „Śladami pamięci 1795-1921” skierowany do uczniów wieluńskich szkół średnich. Celem konkursu było odkrywanie miejsc pamięci historycznej związanych z polską walką o niepodległość. Zwyciężył Mateusz Włodarczyk – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu, autor zdjęcia nagrobka Józef Kubalczyka – pierwszego komendanta ZWZ AK, odznaczonego Orderem Virtuti Militari w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r.;
  3. Spotkanie z cyklu „Ludzie i ich pasje” z wielunianinem, autorem książki „Wielopolis” dr. Jarosławem Petrowiczem;
  4. Wsparcie finansowe przez TPW dwóch publikacji wydanych przez MiGBP w Wieluniu: audiobooka „Dawno temu w Wieluniu” Wiesława Drabika i książki Joanny Gradowskiej „Jak powstał Wieluń. Legenda”.

W dalszej części zebrania przewodnicząca komisji rewizyjnej Jadwiga Reczkin przedstawiła sprawozdanie finansowe TPW za 2020 r. i wystąpiła z wnioskiem o przyjęcie sprawozdania oraz udzielenie zarządowi absolutorium. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Na zakończenie obrad członkowie TPW pochylili się nad planem kolejnych działań stowarzyszenia na 2021.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx