R e k l a m a

Uwaga kierowcy! Wkrótce zamknięcie drogi przez Widoradz. Zacznie się tam remont

R e k l a m a

Ponad 2,6 mln złotych będzie kosztował remont drogi przebiegającej przez Widoradz. Wykonawca zamknie odcinek dla ruchu od czwartku, 24 czerwca br.

Przebudową odcinka od granicy Wielunia z Widoradzem do skrzyżowania z drogą w kierunku Rudy zajmie się firma Remost z Olesna. Wieluński magistrat zapłaci za prace 2 mln 621 tys. złotych i oczekuje, że roboty zakończą się do końca 2021 roku. Wykonawca inwestycji ma wkrótce zacząć prace na tym odcinku, co będzie wiązać się z utrudnieniami dla kierowców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zgodnie z informacją otrzymaną od wykonawcy, w czwartek 24 czerwca nastąpi zamknięcie drogi w Widoradzu na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą dojazdową do DW 488 (koło krzyża) do skrzyżowania z drogą lokalną w kierunku Rudy. Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców – informuje Radosław Urbaniak, kierownik biura burmistrza.

W ramach inwestycji jezdnia zostanie poszerzona do 5 metrów, co da dwa pasy ruchu po 2,5 metra. Na całej długości powstanie jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów. W miejscach, gdzie szerokość pasa drogowego jest niewystarczająca, trotuar będzie nieco zwężony. W ramach prac w Widoradzu powstanie też zatoka przystankowa dla autobusów komunikacji miejskiej.

Przebudowa drogi w Widoradzu jest finansowana przez Urząd Miejski w Wieluniu z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
zyga
3 lat temu

Jak długo będą trwać te roboty?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx