R e k l a m a

Misie w obronie dzieci. Wieluńska policja przyłączyła się do akcji

R e k l a m a

„Misie w obronie dzieci to jedno z haseł przyświecających inicjatywie zorganizowanej przez szkolny wolontariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Przyłączyli się do niej również wieluńscy policjanci.

Akcja jest wzorowana na przedsięwzięciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Historia Misia”. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Chodzi o wskazanie całej społeczności, że nie można obojętnie przechodzić obok krzywdzonych dzieci.

– Jeśli jesteśmy świadkami przemocy w rodzinie, zwłaszcza wobec dzieci, nie bądźmy obojętni. Reagujmy powiadamiając odpowiednie służby – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu do 14 czerwca 2021 roku przynosiły do szkoły swoje misie, aby przekazać je na wspomnianą akcję. Każda z maskotek została symbolicznie zabandażowana przez wolontariuszy z ósmej klasy, obrazując w ten sposób skrzywdzone dziecko. Do misia przyczepiono karteczki z hasłami akcji.

Obecnie w ramach tej inicjatywy misie są przekazywane do instytucji, zakładów pracy. Maskotki są umieszczane w miejscach dostępnych dla większej liczby osób, tak aby widok misia zwrócił uwagę otoczenia na problem przemocy wobec dzieci. Jak widać na zdjęciu, jedna z maskotek trafiła również do wieluńskich policjantów, którzy niejednokrotnie podejmują działania związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec najmłodszych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Baron
1 rok temu

Elegancka policjantka. Czekam na zatrzymanie

Aldi
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Baron

To ty ładny desperat jesteś skoro ci się milicjantka podoba

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,777fanówPolub nas
779obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx