R e k l a m a

Zmiany wikariuszowskie w naszym regionie. Ksiądz z parafii św. Stanisława trafi do Mierzyc

R e k l a m a

Portal INFO Wieluń dotarł do szczegółów planowanych zmian wikariuszowskich w naszym regionie. Nowi wikariusze pojawią się m.in. w parafii pw. św. Stanisława w Wieluniu, a także w kościołach w Pajęcznie, Działoszynie i Sulmierzycach.

O planowanych zmianach poinformowano w dokumencie podpisanym przez arcybiskupa metropolitę częstochowskiego Wacława Depo. Zgodnie z tymi informacjami, planowane jest przeniesienie kilku wikariuszy pełniących posługę w naszym regionie do innych parafii.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • Ks. Adrian Dratwa z parafii św. Józefa w Wieluniu trafi do parafii w Rozprzy, na jego miejsce w Wieluniu póki co nie pojawi się żaden następca.
  • Ks. Sebastian Wyrozumski z parafii św. Stanisława w Wieluniu trafi do parafii w Mierzycach. Na jego miejsce od 1 września br. w wieluńskiej parafii pojawi się ks. Michał Biedak.
  • Ks. Kamil Kęsik z parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie trafi do parafii św. Floriana w Częstochowie. Na jego miejsce w Działoszynie pojawi się ks. Piotr Molenda z parafii w Kłomnicach.
  • Ks. Grzegorz Dybaś z parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie trafi do parafii św. Jana Pawła II w Zawierciu. Na jego miejsce w Pajęcznie pojawi się ks. Bartłomiej Kasprzak z parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu.
  • Ks. Piotr Okulski z parafii w Sulmierzycach trafi do parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Na jego miejsce w Sulmierzycach pojawi się ks. Łukasz Mozler z parafii Świętej Rodziny w Praszce.

Ks. Sebastian Wyrozumski, który będzie pełnił posługę w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach jest m.in. opiekunem duchowym Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz koordynatorem zespołu ds. Nowej Ewangelizacji regionu wieluńskiego. Zastąpi go w parafii św. Stanisława ks. Michał Biedak, który ostatnie lata spędził we Francji.

Jak czytamy na stronie Polskiej Misji Katolickiej we Francji (https://polacyrodacy.fr/), ks. Michał Biedak po święceniach w 2010 roku pracował jako wikariusz w parafiach w Borownie oraz w Częstochowie. W 2015 roku rozpoczął pracę w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. We wrześniu 2015 r. został mianowany duszpasterzem Polaków w Chelles – Neuilly-sur-Marne. Od grudnia 2016 r. pełni również urząd wikariusza francuskich parafii Neuilly-sur-Marne i Neuilly Plaisance.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx