R e k l a m a

Afrykański pomór świń w naszym regionie. Ruszą poszukiwania padłych dzików

R e k l a m a

Trzy ogniska afrykańskiego pomoru świń wyznaczono w ostatnich dniach w województwie łódzkim. Dotyczą m.in. gospodarstw w Świątkowicach (gmina Lututów) i Kolonii Dzietrzkowice (gmina Łubnice). Trzecie gospodarstwo położone jest w Kruszowie pod Łodzią.

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, w przypadku wystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń, niezwłocznie ustanawia się obszar objęty ograniczeniami wokół gospodarstwa dotkniętego chorobą. Składają się na niego obszar zapowietrzony o minimalnym promieniu 3 km od ogniska choroby oraz obszar zagrożony o minimalnym promieniu 10 km od ogniska choroby.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na terenie obszarów zapowietrzonego i zagrożonego stosuje się środki zwalczania chorób wystarczające do zapobieżenia wszelkiemu ryzyku dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Granice obszarów zapowietrzonego i zagrożonego oraz obowiązujące na tych obszarach zakazy i nakazy określane są w rozporządzeniu właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii – czytamy w komunikacie ŁUW.

W związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na obszarze przekraczającym obszar jednego powiatu, rozporządzenie w sprawie zwalczania tej choroby wydaje wojewoda. Zgodnie z rozporządzeniem wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, na terenie województwa łódzkiego, w dniach 26 oraz 27 czerwca odbędą poszukiwania padłych dzików na terenie powiatów łódzkiego wschodniego i wieruszowskiego.

Poszukiwania padłych dzików w powiecie wieruszowskim zaplanowano na 27 czerwca 2021 roku (niedziela). Działania mają objąć gminy Lututów i Sokolniki. Poszukiwania ruszą od godziny 8:00 z miejscowości Szustry w gminie Sokolniki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx