R e k l a m a

Będą dzwonić do osób, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19

R e k l a m a

Jeśli nie jesteś jeszcze zaszczepiony ani zapisany na szczepienie, możesz spodziewać się telefonu konsultanta infolinii Narodowego Programu Szczepień. Konsultanci będą proponować umówienie miejsca i terminu szczepienia.

Akcja obejmie posiadaczy aktywnych Internetowych Kont Pacjenta, którzy podali tam swój numer telefonu. Konsultanci będą dzwonić do tych osób, które mają wystawione e-skierowanie na szczepienie, a mimo to wciąż nie zaszczepiły się, ani nie umówiły na podanie szczepionki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Konsultanci podejmą trzy próby kontaktu telefonicznego z osobami objętymi akcją. Podczas rozmowy poinformują ich o wystawionym e-skierowaniu, a także przedstawią korzyści, jakie daje szczepienie i będą zachęcać do zaszczepienia się. Jeśli rozmówca wyrazi na to zgodę, konsultant ustali z nim dogodny termin i miejsce szczepienia.

Konsultanci będą dzwonić do osób objętych akcją od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–21:00. Jak czytamy w serwisie pacjent.gov.pl, dzięki tej formie zapisu na szczepienie można oszczędzić czas, uniknąć stania w kolejkach i wychodzenia z domu, a także nie trzeba samemu szukać informacji o tym, jak się zaszczepić.

Serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ uspokaja, że nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Numery telefonu pacjentów są wykorzystywane tylko w tym jednym konkretnym celu – by umówić ich na szczepienie i zrealizować proces szczepienia.

Konsultanci infolinii 989 będą dzwonić z numeru + 48 22 165 51 55. Można zweryfikować ten numer na stronie www.gov.pl w zakładce „Kontakt z osobami, które nie zarejestrowały się na szczepienie”. Można też zadzwonić pod numer 989, żeby potwierdzić szczegóły akcji zapisów na szczepienie przez konsultantów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
WKS WIELUN
2 lat temu

Sami niech się testują szczepionkami niewiadomego pochodzenia ani z czego się składają ale widać że niektórym media zrobiły z głowy to co chciały na szczęście jest to zdecydowana mniejszosc

brian wieluński
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  WKS WIELUN

Niech sobie sami biorą “dobrowolny” udział w “eksperymencie medycznym”.
Jak co do czego firma ubezp. nie wypłaci ani grosza właśnie z tego powodu.
Smacznego Szczepany.
Trza myśleć głową a nie telewizorem.
WKS rządzi, co ważniejsze także myśli samodzielnie. Tak trzymać.

brian wieluński
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  brian wieluński

Aha.
Popatrzcie na napis ilustracyjny.
“Punkt szczepień Masowych”.
Znowu traktują nas wszystkich jak Masę.
Myśleć. Trzeba myśleć!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx