R e k l a m a

Region: 24-latek jechał przez Sokolniki z prędkością 143 km/h

R e k l a m a

Aż o 93 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość 24-letni kierowca audi, którego zatrzymali policjanci w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W minioną sobotę, 26 czerwca 2021 roku, przed godziną 8:00 na drodze wojewódzkiej nr 482 w Sokolnikach policjanci zauważyli audi A4, które z dużą prędkością jechało w kierunku Wielunia. Prędkość pojazdu wynosiła aż 143 km/h, mimo że w tym miejscu obowiązywał obszar zabudowany i ograniczenie do 50 km/h.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W tej sytuacji funkcjonariusze ukarali kierującego wysokim mandatem karnym i nałożyli dziesięć punktów karnych. Przez najbliższe 3 miesiące amator szaleńczej jazdy nie będzie także mógł kierować pojazdami, ponieważ policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie kontroli drogowej, obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Po przesłaniu informacji do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna, skutkująca zatrzymaniem uprawnień za pierwszym razem na 3 miesiące. W przypadku, gdyby w tym czasie kierowca jednak wsiadł za kółko i został zatrzymany przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy może się wydłużyć do 6 miesięcy. Jeżeli i w tym czasie osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem, musi liczyć się z całkowitym cofnięciem uprawnień.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx