R e k l a m a

Wieluńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przekazując ważne wskazówki

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą, którym udzielili ważnych wskazówek związanych z wakacyjnym wypoczynkiem. Spotkania zorganizowano w Wieluniu, Olewinie i Załęczu Wielkim.

W trakcie spotkań policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z wieluńskiej komendy mówili o najważniejszych rzeczach podczas bezpiecznego wypoczynku. Przypomniano o zasadach zachowania w domu, na placu zabaw, na drodze, podczas rowerowych podróży, a przede wszystkim nad wodą i w czasie pobytu w górach. Zwrócono też uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych i zabawy w gospodarstwie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas spotkań omówiono również najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz najnowszymi zmianami przepisów. Przypomniano dzieciom jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Nie zabrakło również porad dotyczących ostrożnego zachowania w kontaktach z osobami obcymi oraz bezpiecznego korzystania z internetu – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbyły się w świetlicy środowiskowej w Wieluniu, Olewinie w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.

W trakcie letniego wypoczynku mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”, prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu wieluńskiego. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx