R e k l a m a

Wieluński działacz społeczny Piotr Pawlak wyróżniony przez wojewodę łódzkiego

R e k l a m a

Piotr Pawlak, wieluński działacz społeczny i popularyzator wiedzy o zabytkach, został wyróżniony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” z rąk wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Piotr Pawlak prowadzi bardzo intensywną działalność skierowaną w stronę osób w najróżniejszym wieku, której głównym celem jest budowanie zainteresowania zabytkami i ich historią. Od wielu lat popularyzuje wiedzę o zabytkach naszego regionu, poprzez działalność publicystyczną oraz organizację wycieczek i zajęć terenowych dla pasjonatów historii.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na podkreślenie zasługuje również dbałość Pana Pawlaka o przywrócenie pamięci o wielokulturowym dziedzictwie ziemi wieluńskiej oraz historii najnowszej, np. II wojnie światowej – czytamy na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

– Dziedzictwo narodowe stanowi o tożsamości danego państwa. Dlatego istotną kwestią jest jego ochrona, tak aby wartość ta służyła nie tylko obecnie – podkreślono w komunikacie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Piotr Pawlak pełni szereg funkcji w organizacjach i stowarzyszeniach naszego regionu. Jest m.in. społecznym opiekunem zabytków powiatu wieluńskiego, druhem OSP Skrzynno oraz honorowym krwiodawcą. Współpracuje też z serwisem INFO Wieluń. Można u nas przeczytać jego artykuły dotyczące zabytków (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx