R e k l a m a

Powiat wieluński: Gmina Wieluń z najwyższym odsetkiem zaszczepionych

R e k l a m a

Spośród wszystkich gmin w powiecie wieluńskim najwyższy odsetek osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest w gminie Wieluń – 42,1 proc. populacji. Na drugim biegunie jest gmina Skomlin z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych w powiecie – zaledwie 30,3 proc.

W gminie Wieluń w pełni zaszczepiono do tej pory 13.111 osób, co daje współczynnik 42,1 proc. mieszkańców. Na kolejnych miejscach w powiecie plasują się gminy: Konopnica (36,5 proc.), Wierzchlas (35,6 proc.), Czarnożyły (35,1 proc.), Osjaków (34,5 proc.), Pątnów (33,7 proc.), Ostrówek i Biała (po 32,8 proc.), Mokrsko (32,4 proc.), Skomlin (30,3 proc.).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Odsetek zaszczepionych w gminie Wieluń jest wysoki nie tylko w skali powiatu wieluńskiego, ale i całego województwa łódzkiego. W rankingu wojewódzkim na czele jest miasto Łódź z 45,7 proc. zaszczepionych, a gmina Wieluń ze swoim wynikiem plasuje się na szóstym miejscu spośród 177 gmin w województwie. Szczegółowe statystyki można znaleźć na rządowej stronie: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/poziom-zaszczepienia-gmin?wojewodztwo_nazwa=%C5%82%C3%B3dzkie

Konkursy dla gmin

Gminy, które wykażą wysokie współczynniki zaszczepienia mieszkańców, mogą liczyć na nagrody w rządowych konkursach. W ramach akcji „Gmina na Medal” 100 tys. złotych dostanie 500 pierwszych gmin z całego kraju, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 67 procent.

Drugim z konkursów jest „Najbardziej Odporna Gmina”. W tym przypadku milion złotych dostaną gminy do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w każdym z byłych 49 województw. Na taką samą nagrodę mogą liczyć trzy gminy od 30 do 100 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w skali całego kraju. Licząca 32 tys. mieszkańców gmina Wieluń łapie się do tej drugiej kategorii, wobec czego rywalizuje z samorządami z całej Polski.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx