R e k l a m a

Wanda Majtyka z gminy Pątnów uhonorowana Nagrodą im. Oskara Kolberga

R e k l a m a

Wanda Majtyka z Popowic w gminie Pątnów znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga. To najstarsza i najważniejsza nagroda dla twórców ludowych w Polsce.

Wanda Majtyka jest śpiewaczką, autorką scenariuszy, a także reżyserką i aktorką widowisk teatru wiejskiego. Przez 20 lat pełniła funkcję instruktorki zespołów śpiewaczo – obrzędowych w Ożarowie. Dała się też poznać jako wykonawczyni plastyki, ozdób z papieru i rekwizytów obrzędowych. Nagrodę im. Oskara Kolberga odebrała podczas uroczystej gali, zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wszystkim tegorocznym laureatom, w tym Wandzie Majtyce, wręczono wykonane według projektu Anny Jarnuszkiewicz Medale im. Oskara Kolberga. Laureaci otrzymali też dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz samorząd województwa mazowieckiego. Nagrody wręczył wiceminister Jarosław Sellin.

Nagroda im. Oskara Kolberga jest najstarszym i najważniejszym wyróżnieniem w Polsce w dziedzinie kultury tradycyjnej. Patronem ustanowionej w 1974 roku nagrody jest Oskar Kolberg, żyjący w latach 1814-1890 polski etnograf, folklorysta i kompozytor.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx