R e k l a m a

Nowy samochód bojowy OSP Kadłub uroczyście powitany i poświęcony [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo uroczyście przywitano i poświęcono dzisiaj w Kadłubie. Auto zastąpiło wykorzystywanego do tej pory w jednostce wysłużonego stara.

Oficjalne przekazanie auta do służby poprzedziła msza święta, po której strażacy przemaszerowali przed remizę OSP Kadłub. Na uroczystości pojawili się m.in. lokalni samorządowcy, władze strażackie oraz poseł Piotr Polak. Nie mogło zabraknąć oczywiście dumnych druhów OSP Kadłub i mieszkańców tej miejscowości, a także strażaków – ochotników z pozostałych jednostek gminy Wieluń.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jest to wielka radość nie tylko dla samego sołectwa Kadłub, ale też dla całej gminy Wieluń. Nowy sprzęt, który jest w posiadaniu naszych druhów strażaków zawsze powoduje, że ludzie mogą czuć się bezpiecznie – wskazywał burmistrz Paweł Okrasa. Zadowolenia nie ukrywał też poseł Piotr Polak.

– Cztery lata temu spotkaliśmy się tutaj na bardzo wyjątkowej uroczystości 100-lecia działalności OSP Kadłub – przypomniał poseł Polak. – To wtedy właśnie pojawiły się marzenia o tym, żeby tutaj w Kadłubie udało się zakupić nowy średni wóz bojowy. To było duże wyzwanie, ale pan burmistrz mi powiedział, że jak tylko będzie wsparcie, to damy radę. Właśnie ta deklaracja pana burmistrza mobilizowała nas wszystkich, żeby skutecznie o ten samochód zabiegać – dodał poseł.

Zakup auta volvo FL 280 był efektem wspólnych starań posła Piotra Polaka, burmistrza Wielunia Pawła Okrasy oraz komendanta miejsko-gminnego ZOSP w Wieluniu druha Andrzeja Szczepańskiego. Środki na zakup samochodu przekazał wieluński magistrat, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Komenda Główna PSP. Auto jest wyposażone m.in. w pojemny zbiornik na wodę, zwijadło szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy oraz narzędzia do prowadzenia działań na miejscach różnego rodzaju wypadków.

Na placu przed remizą auto zostało uroczyście poświęcone. Dokonał tego ks. prof. Jan Orzeszyna, urodzony w Wieluniu kapłan diecezji sosnowieckiej, profesor nauk teologicznych na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie. Podczas uroczystości odznaczono też druha Andrzeja Szczepańskiego medalem „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Warto dodać, że nowy samochód służy w jednostce z Kadłuba już od półtora roku. Oficjalne przekazanie samochodu, połączone z jego poświęceniem zostało jednak przełożone z powodu trwających wcześniej obostrzeń pandemicznych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
M. D.
2 lat temu

Ks. prof. zw. Jan Orzeszyna pochodzi z Kadłuba, nie z Wielunia.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx