R e k l a m a

Wieluńscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę. Mundurowi zdjęli mu pętlę z szyi

R e k l a m a

Szybka reakcja policjantów z wieluńskiej „patrolówki” pozwoliła uratować mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi weszli do mieszkania przez okno i zdjęli pętlę zaciśniętą na szyi 36-latka.

Zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo wpłynęło do dyżurnego wieluńskiej komendy w piątek, 9 lipca 2021 roku. Mężczyzna najpierw wysłał swojej rodzinie zdjęcia oraz wiadomość z informacją, że chce odebrać sobie życie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do wskazanego mieszkania na terenie gminy Wieluń, gdzie miał przebywać, natychmiast skierowano policjantów z Ogniwa Patrolowo – Intewencyjnego. Na miejscu mundurowi zastali załogę karetki pogotowia – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Medycy nie mogli się dostać do mieszkania, gdyż drzwi były zamknięte i nikt nie reagował na prośby ich otwarcia. Wówczas policjanci natychmiast przystąpili do działania.

– Wiedzieli, że mają mało czasu i każda minuta jest ważna. W mieszkaniu zauważyli uchylone okno. Bardzo szybko je otworzyli i weszli do środka. Tam w pokoju znaleźli 36-latka, który miał zaciśniętą pętlę na szyi. Mężczyzna nie reagował, nie było z nim kontaktu. Natychmiast zdjęli mu pasek z szyi, wtedy 36-latek się ocknął. Otworzyli również zamknięte na klucz drzwi do mieszkania i dalej mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni, którzy zabrali go do szpitala – opisuje st. asp. Katarzyna Grela.

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu służb ratunkowych udało się uratować życie mężczyzny.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx