R e k l a m a

Przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu pracowników wieluńskiej biblioteki [FILM]

R e k l a m a

12 lipca br. w miejskiej książnicy wystawiono przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych czytelników pt. „W świecie książki”. Scenariusz powstał na podstawie publikacji „Teatr Smyk dla smyka” Teresy Fiutowskiej. 

Przedstawienie w całości przygotowali i zaprezentowali pracownicy MiGBP w Wieluniu. Głównym założeniem kukiełkowej prezentacji było upowszechnienie literatury dziecięcej, rozbudzanie kultury czytelniczej wśród najmłodszych. W spektaklu wystąpiły najpopularniejsze postacie bajek dziecięcych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pojawił się Hałabała – bohater książki Lucyny Krzemienieckiej, wróbelek Elemelek Hanny Łochockiej, Pinokio z książki Carla Collodiego, Kaczka Dziwaczka Jana Brzechwy, Czerwony Kapturek i Kopciuszek Charles’a Perraulta, Królewna Śnieżka i krasnale autorstwa braci Grimm oraz Miś Uszatek Czesława Janczarskiego. Akcji towarzyszyła prezentacja książek, z których postacie ukazały się na scenie. Miłym urozmaiceniem były natomiast zagadki i drobne upominki.

Nagrodą dla występujących za włożony trud w przygotowanie imprezy były oklaski oraz roześmiane twarze dzieci. W przedstawieniu uczestniczyło w sumie 50 osób. W formie wolontariatu w przygotowaniu imprezy pomagał Maciej Majchrowski, uczeń I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx