R e k l a m a

Straż podsumowuje działania po ostatniej nawałnicy. 57 zdarzeń w powiecie wieluńskim

R e k l a m a

9 lipca w godzinach popołudniowych nad terenem powiatu wieluńskiego przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Do wieluńskich strażaków masowo wpływały zgłoszenia o uszkodzonych dachach budynków oraz złamanych konarach drzew.

Jak podsumowuje wieluńska straż pożarna, łącznie odnotowano 57 zdarzeń, z czego 34 dotyczyły uszkodzonych dachów, 22 – drzew połamanych silnym wiatrem oraz jedno – zabezpieczenia zerwanej linii energetycznej. W nawałnicy najbardziej ucierpiała miejscowość Wrońsko w gminie Konopnica.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W związku z licznymi uszkodzeniami dachów budynków w tej miejscowości został zawiązany sztab, w skład którego weszli przedstawiciele starosty powiatu wieluńskiego, gminy Konopnica, zarządzania kryzysowego poziomu gminy i powiatu, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, KP PSP w Wieluniu oraz KPP w Wieluniu – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej straży pożarnej.

Członkowie specjalnie zawiązanego sztabu zajmowali się m.in. koordynacją działań ratowniczych, szacowaniem szkód i oceną techniczną uszkodzonych budynków. Do ich zadań należało też zabezpieczenie plandek dla służb ratowniczych, zapewnienie ciepłych posiłków dla ratowników oraz zamknięcie ruchu na drogach w celu usprawnienia przejazdu samochodów ratowniczych. 

Jak informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zaszła też konieczność dwukrotnej prewencyjnej ewakuacji uczestników obozów harcerskich, przebywających na terenie i w okolicach Ośrodka Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim.

– W wyniku przeprowadzenia ewakuacji wszyscy bezpiecznie schronili się w budynkach ośrodka, a po ustabilizowaniu sytuacji pogodowej mogli powrócić na teren obozów – relacjonuje przedstawiciel straży pożarnej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx