R e k l a m a

29-letni mieszkaniec Wielunia uszkodził dwa samochody pod dyskoteką w Broszkach. Był pijany

R e k l a m a

29-letni mieszkaniec Wielunia, kierując peugeotem, uszkodził dwa samochody zaparkowane przed dyskoteką w Broszkach. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadków.

Zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy pod dyskoteką w gminie Złoczew wpłynęło do sieradzkich mundurowych 18 lipca 2021 roku około godziny 4:30. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 29-letni kierowca osobowego peugeota wyjeżdżając z parkingu uszkodził dwa zaparkowane tam samochody. Wówczas zainterweniowali świadkowie, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 29-letni mieszkaniec Wielunia miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

Jak dodaje policjantka, za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata. Obligatoryjne zasądzane jest też od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto 29-latek został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

– Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować zagrożenia jakie niosą ze sobą nieodpowiedzialni kierowcy, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują działania, aby wyeliminować to zagrożenie – przekazuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
2 lat temu

Każdy pijany który wsiada za kierownicę powinien być w sądzie traktowany jak morderca

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx