R e k l a m a

Praktyczne szkolenia w Wieltonie w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”

R e k l a m a

Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podniesienie kwalifikacji kierowców zawodowych to cele kolejnej edycji akcji społecznej „Profesjonalni kierowcy”. Partnerem inicjatywy jest Wielton, który w czasie szkoleń dzieli się wiedzą m.in. na temat bezpieczeństwa przewozu ładunków.

We wtorek, 20 lipca akcja „Profesjonalni kierowcy” dotarła do Wielunia, w którym w gościnnych progach spółki Wielton S.A. młodzi adepci zawodu kierowcy odbyli szereg praktycznych szkoleń. Największy nacisk położono na kwestie bezpieczeństwa, zarówno dotyczące kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego, jak również przewożonego ładunku.

Bezpieczeństwo użytkowania produktów jest kluczowe dla firmy Wielton. Dlatego właśnie w naczepach tej marki wykorzystuje się wyłącznie sprawdzone rozwiązania zapewniające stabilną pozycję przewożonego ładunku. Inżynierowie firmy zaprojektowali szereg zabezpieczeń i mocowań, gwarantujących pełną kontrolę nad transportowanym towarem i skutecznie zapobiegających ich przemieszczaniu. Wielton zadbał także, żeby kursanci nabyli w Wieluniu odpowiednią wiedzę na temat poprawnego zabezpieczenia towaru, gwarantującego bezpieczny transport.

Podczas szkolenia młodzi kierowcy zawodowi poznali wybrane zabezpieczenia, niezbędne do właściwego przewozu ładunków w naczepie kurtynowej marki Wielton. Od podstawowych zabezpieczeń w postaci pasów naciągających i pasów na kłonicach, po rozwiązania bardziej skomplikowane. Kursanci zaznajomili się też z różnego typu uchwytami i mocowaniami, takimi jak uchwyty w słupach tylnych i przednich, uchwyty mocowania na kłonicach czy obrzeża typu Safety Lock. W praktyce zostały zaprezentowane systemy XLS i Aluplank, gwarantujące szybką i sprawną obsługę naczepy. System XLS jest dedykowany do przewozu opon naczepą kurtynową wyposażoną w plandekę typu Aluplank. Plandeka ta, posiadająca wbudowane deski stelażowe i dodatkowe pasy pionowe, to innowacyjne i wytrzymałe rozwiązanie zapewniające wysokie bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Naczepa posiada certyfikaty do przewozu napojów oraz opon.

– Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne – komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A. Jak dodaje, istotna jest też możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych.

– Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem – wskazuje Małgorzata Barańska .

Szkolenia w ramach inicjatywy „Profesjonalni kierowcy” są bezpłatne, a uczestnicy mogą poprawić swoje kwalifikacje pod okiem doświadczonych instruktorów. Podobnie jak w ubiegłym roku, część teoretyczna odbywa się w formie szkoleń online, które tym razem podzielono na siedem bloków tematycznych. Dotyczą one m.in. jazdy bezpiecznej i defensywnej oraz przygotowania samochodu do załadunku i rozładunku. Kursanci biorą też udział w szkoleniach praktycznych. Kurs daje szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, potwierdzającego przygotowanie do zawodu.

Akcja zawiązana z inicjatywy Volvo Trucks Polska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję inicjatywy oprócz Wieltonu wspierają też MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,529fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx