R e k l a m a

Praktyczne szkolenia w Wieltonie w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”

R e k l a m a

Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podniesienie kwalifikacji kierowców zawodowych to cele kolejnej edycji akcji społecznej „Profesjonalni kierowcy”. Partnerem inicjatywy jest Wielton, który w czasie szkoleń dzieli się wiedzą m.in. na temat bezpieczeństwa przewozu ładunków.

We wtorek, 20 lipca akcja „Profesjonalni kierowcy” dotarła do Wielunia, w którym w gościnnych progach spółki Wielton S.A. młodzi adepci zawodu kierowcy odbyli szereg praktycznych szkoleń. Największy nacisk położono na kwestie bezpieczeństwa, zarówno dotyczące kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego, jak również przewożonego ładunku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Bezpieczeństwo użytkowania produktów jest kluczowe dla firmy Wielton. Dlatego właśnie w naczepach tej marki wykorzystuje się wyłącznie sprawdzone rozwiązania zapewniające stabilną pozycję przewożonego ładunku. Inżynierowie firmy zaprojektowali szereg zabezpieczeń i mocowań, gwarantujących pełną kontrolę nad transportowanym towarem i skutecznie zapobiegających ich przemieszczaniu. Wielton zadbał także, żeby kursanci nabyli w Wieluniu odpowiednią wiedzę na temat poprawnego zabezpieczenia towaru, gwarantującego bezpieczny transport.

Podczas szkolenia młodzi kierowcy zawodowi poznali wybrane zabezpieczenia, niezbędne do właściwego przewozu ładunków w naczepie kurtynowej marki Wielton. Od podstawowych zabezpieczeń w postaci pasów naciągających i pasów na kłonicach, po rozwiązania bardziej skomplikowane. Kursanci zaznajomili się też z różnego typu uchwytami i mocowaniami, takimi jak uchwyty w słupach tylnych i przednich, uchwyty mocowania na kłonicach czy obrzeża typu Safety Lock. W praktyce zostały zaprezentowane systemy XLS i Aluplank, gwarantujące szybką i sprawną obsługę naczepy. System XLS jest dedykowany do przewozu opon naczepą kurtynową wyposażoną w plandekę typu Aluplank. Plandeka ta, posiadająca wbudowane deski stelażowe i dodatkowe pasy pionowe, to innowacyjne i wytrzymałe rozwiązanie zapewniające wysokie bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Naczepa posiada certyfikaty do przewozu napojów oraz opon.

– Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne – komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A. Jak dodaje, istotna jest też możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych.

– Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem – wskazuje Małgorzata Barańska .

Szkolenia w ramach inicjatywy „Profesjonalni kierowcy” są bezpłatne, a uczestnicy mogą poprawić swoje kwalifikacje pod okiem doświadczonych instruktorów. Podobnie jak w ubiegłym roku, część teoretyczna odbywa się w formie szkoleń online, które tym razem podzielono na siedem bloków tematycznych. Dotyczą one m.in. jazdy bezpiecznej i defensywnej oraz przygotowania samochodu do załadunku i rozładunku. Kursanci biorą też udział w szkoleniach praktycznych. Kurs daje szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, potwierdzającego przygotowanie do zawodu.

Akcja zawiązana z inicjatywy Volvo Trucks Polska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję inicjatywy oprócz Wieltonu wspierają też MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx