R e k l a m a

Siemkowice: Ponad 350 krzaków konopi indyjskich na nielegalnej plantacji

R e k l a m a

Policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z z Działoszyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie na terenie posesji w Siemkowicach. Z roślin można było uzyskać 8 kilogramów marihuany. Jakby tego było mało, mężczyźni posiadali też papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W poniedziałek, 19 lipca 2021 roku, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wraz z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Działoszynie weszli na teren jednej z posesji w miejscowości Siemkowice, gdzie według ich informacji miała być prowadzona nielegalna plantacja konopi indyjskich.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 357 krzaków konopi, 16 gramów gotowej marihuany oraz 1651 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Konopie uprawiane były na zewnątrz w foliowej szklarni ogrodniczej. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 54 lat – informuje mł. asp. Marcin Pawełoszek z pajęczańskiej policji. Jak dodaje, wobec 26-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

Według wstępnych szacunków, z zabezpieczonych 357 krzewów konopi indyjskich można było uzyskać prawie osiem kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 236 tysięcy złotych. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy od wyrobów tytoniowych wynoszą blisko 40 tysięcy złotych. Za nielegalną uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx