R e k l a m a

Już 30 mln złotych trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”

R e k l a m a

Około 30 milionów złotych trafiło już do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. Wnioski o świadczenia można składać od 1 lipca tego roku. 

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wielu przypadkach pozwoli to na pokrycie kosztów wyprawki szkolnej jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. To ważne wsparcie i spokojna głowa rodziców – mówi Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Jak informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, w ramach programu „Dobry start” przelano już 30 mln złotych. – Środki te obejmują około 100 tys. dzieci – wskazuje.

– Maksymalnie zautomatyzowaliśmy obsługę wniosków w ramach programu. Dzięki temu obecnie pracuje przy nim niewielka liczba pracowników ZUS. Jedynie w  wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku postępowań wyjaśniających, potrzebne będą dodatkowe ręce do pracy – podkreśla prof. Gertruda Uścińska .

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx