R e k l a m a

Pożar na składowisku odpadów w Rudzie. Kłęby dymu widoczne nawet z kilku kilometrów [FILM]

R e k l a m a

Hałda odpadów zapaliła się we wtorek, 27 lipca, na składowisku odpadów w Rudzie koło Wielunia. Kłęby dymu było widać nawet z kilku kilometrów, zarówno z Wielunia, jak i z okolicznych miejscowości.

Ogień pojawił się na składowisku wczesnym wieczorem, około godziny 19:00. Na miejsce pożaru zadysponowano łącznie 24 zastępy straży pożarnej zarówno z terenu powiatu wieluńskiego, jak i z powiatów ościennych. W gaszeniu ognia pomagały m.in. cysterny z Sieradza oraz Radomska.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, pożar objął wysoką na 5 metrów hałdę odpadów o wymiarach 60 na 100 metrów. Były to przeznaczone do segregacji odpady komunalne oraz wielkogabarytowe. Fotografię wykonaną na początku akcji gaśniczej zamieścili w mediach społecznościowych strażacy z OSP Mierzyce. Na zdjęciu widać wyraźnie palące się sterty odpadów.

Gdy pojawiliśmy się na miejscu około godziny 22:30, dogaszanie hałdy wciąż trwało, a w powietrze nadal wzbijały się kłęby dymu. Na miejscu pracowały zastępy strażaków oraz spychacze. Prowadziliśmy stamtąd kilkuminutową transmisję na żywo, którą możecie obejrzeć poniżej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx