R e k l a m a

Nagranie z gminy Wieluń na ogólnopolskim kanale Stop Cham. Jechali wychyleni przez szyberdach [FILM]

R e k l a m a

Film nagrany na ulicy św. Wawrzyńca w podwieluńskiej Dąbrowie pojawił się w serwisie YouTube, na ogólnopolskim kanale Stop Cham, piętnującym niebezpieczne i agresywne zachowania na drogach.

Nagranie z samochodowej kamerki przedstawia srebrne auto, którego dwoje pasażerów – najprawdopodobniej dzieci – wychyla się przez szyberdach podczas jazdy. Niecodzienna sytuacja szybko staje się przedmiotem rozmowy pomiędzy kobietą i jej pasażerem, którzy podążają za srebrnym samochodem i nagrywają całe zdarzenie. „Co za idiota” – bez ogródek stwierdza mężczyzna.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Po przejechaniu kilkuset metrów oba samochody zatrzymują się, aby ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym ulicą Wrocławską. Wówczas kobieta kierująca autem z kamerką decyduje się użyć klaksonu, a jej pasażer bez owijania w bawełnę daje znać, co myśli o zaistniałym zdarzeniu. „Tu się puknij, tu się puknij” – zwraca się prawdopodobnie do kobiety kierującej srebrnym autem, z którego wychylają się pasażerowie. Sygnał dźwiękowy i sygnały werbalne sprawiają, że pasażerowie, wychyleni dotąd przez szyberdach, szybko chowają się do wnętrza samochodu.

Wieluńska policja: To była niebezpieczna sytuacja

– Sytuacja przedstawiona na nagraniu jest z pewnością sytuacją niebezpieczną i stwarzającą zagrożenie dla osób wychylających się przez szyberdach auta w trakcie jazdy – komentuje st. asp. Katrzyna Grela, oficer prasowy wieluńskiej komendy policji. – W trakcie jazdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zdarzyć się nagle na drodze, czy kierowca za chwilę nie będzie zmuszony na przykład do gwałtownego hamowania. Możemy jedynie przewidywać, co może stać się z pasażerami w trakcie zderzenia, gdy nie chronią ich pasy bezpieczeństwa – wskazuje wieluńska policjantka.

Jak przypomina Katarzyna Grela, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, za pewnymi wyjątkami kierujący pojazdem samochodowym oraz osoby przewożone takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani z nich korzystać. Niestosowanie się do tego przepisu stanowi wykroczenie, za które pasażerowie mogą zostać ukarani mandatem karnym.

– W takiej sytuacji odpowiedzialność za wykroczenie może również ponieść kierowca, gdyż przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym zabraniają kierującemu przewożenia pasażerów w sposób niezgodny z przepisami, w tym przypadku bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W tej sytuacji kierowca może zostać ukarany mandatem karnym oraz nałożone zostaną na niego punkty karne – komentuje st. asp. Katarzyna Grela. I apeluje, aby w każdej sytuacji, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji na drodze, bądź też popełnionego wykroczenia, powiadomić o tym najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

– Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał i będą odpowiednio reagować w zależności od zaistniałej sytuacji – zapewnia st. asp. Grela. Policjantka poinformowała też, że w sprawie nagrania z Dąbrowy wieluńscy mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające.

Nagranie z ulicy św. Wawrzyńca w Dąbrowie, stanowiące fragment kompilacji podobnych filmów z całej Polski, można obejrzeć tutaj:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
wielunianka
2 lat temu

Mało to z chamstwem ma wspólnego ale sytuacja rzeczywiście niebezpieczna

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx