R e k l a m a

Potrącenie na pasach w Wieluniu. 12-letni chłopiec trafił do szpitala

R e k l a m a

12-latek trafił do szpitala po tym, jak na ulicy Andrzeja Struga w Wieluniu potrącił go 19-letni kierowca seata. Chłopiec przejeżdżał na hulajnodze przez oznakowane przejście dla pieszych.

Do potrącenia doszło w środę, 28 lipca 2021 roku, na ulicy Andrzeja Struga w Wieluniu. Według wstępnych ustaleń policjantów, 19-latek kierujący seatem potrącił przejeżdżającego na hulajnodze przez przejście dla pieszych chłopca.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 12-latek poruszający się na hulajnodze. Chłopiec trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca seata był trzeźwy – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przygotowali szczegółową dokumentację fotograficzną w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Warto dodać, że to już kolejne potrącenie w Wieluniu w ostatnim czasie. Półtora tygodnia temu na placu Legionów kierowca opla potrącił dwie kobiety (czytaj więcej), a kilkanaście dni wcześniej kierująca volvo potrąciła 10-letniego chłopca (czytaj więcej). Do wszystkich tych zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych.

Nowe przepisy na przejściach dla pieszych

Policjanci przypominają, że w tym roku wprowadzono nowe przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach. Zgodnie z tymi regulacjami, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na nie.

– Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – przypomina st. asp. Katarzyna Grela.

Policjanci podkreślają też, że bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dawid
2 lat temu

Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Matka
2 lat temu

Lata temu na pasach zostało potraconych dwoje dzieci. Kierowca busa rozmawiał sobie przez telefon. Wszystko wydarzyło się na oczach policji. Finał? Dzieci w szpitalu z obitymi głowami i ogólnymi otarciami, na szczęście bez większych uszkodzeń. No ale ponieważ były w szpitalu 3 dni, pan otrzymał mandat. I koniec, po sprawie. Prawko powinno było być odebrane przynajmniej na jakiś czas.

piesza
2 lat temu

Kierowcy niestety często jeżdżą jak wariaci

Kierowca
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  piesza

A piesi za to chodzą jak święte krowy 🙂

Xyz
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  piesza

Przejście dla pieszych służy również do PRZECHODZENIA, a nie PRZEJEŻDŻANIA hulajnoga/rowerem itp.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx