R e k l a m a

O czym warto pamiętać przy składaniu wniosku o 300 plus?

R e k l a m a

Od tego roku wnioski o świadczenie 300 plus w ramach programu Dobry Start, są obsługiwane przez ZUS. Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej, a świadczenie będzie wypłacane tylko w formie bezgotówkowej, na podany numer rachunku bankowego.

Osoby, które nie radzą sobie z elektroniczną formą składania wniosku, mogą liczyć na pomoc zarówno w salach obsługi w placówkach ZUS, jak również w wybranych placówkach Poczty Polskiej, urzędach gmin oraz placówkach KRUS.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Informacje na temat czasu i miejsca dyżurów są dostępne na stronie zus.pl, w zakładce Dobry Start. W serwisie internetowym są też zawarte instrukcje, wskazujące w jaki sposób należy złożyć wniosek. Wnioski mogą być składane przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Dostępna jest też infolinia pod numerem 22 290 22 02, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

– Nasi pracownicy pomagający w wysłaniu wniosków o 300 plus zauważyli, że osoby wnioskujące często nie mają przy sobie numeru rachunku, który należy wpisać we wniosku, nie mają założonej poczty elektronicznej, a we wniosku należy podać adres mailowy, czy też nie pamiętają numeru telefonu komórkowego – wskazuje Monika Kiełczyńska z ZUS. Jak dodaje, czasem problemem bywa też podanie nazwy szkoły, do której uczęszcza lub będzie uczęszczać dziecko. Tymczasem wszystkie te dane są niezbędne, by można było wysłać wniosek.

– Zanim zaczniemy wypełniać wniosek, czy to w zaciszu domowym przy komputerze czy z pomocą pracownika ZUS w Sali Obsługi Klientów, warto zebrać wszystkie te dane, łącznie z nazwą szkoły, jej adresem i kodem pocztowym, by samo składanie wniosku przebiegło szybko i sprawnie – radzi Monika Kiełczyńska.

Wnioski o świadczenie 300 plus można składać do 30 listopada.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx